aNKARA'DAKİ İTALYA

Casa Italia Ankara İtalyan Kültür Merkezi'nin 2012 yılında kapanmasının ardından 2017 yılında İtalya Dostluk Derneği çatısı altında kuruluş çalışmalarını tamamlayarak faaliyete geçmiştir. İtalyan Kültür Merkezi'nin gelenek ve anlayışını manevi miras olarak devralırken dil eğitimi kadrosunu da bünyesine katarak Ankara'da İtalyan Dil ve Kültürünü yaşatmaktadır.

Kısa sürede gerçekleştirdiği onlarca kültürel aktivite, söyleşi, film gösterimi ve diğer etkinlikler ile emsal bir çok kültür merkezinin başarısını yakalamış hatta geçmiştir. Bu başarının ardında İtalya Ankara Büyükelçiliği ve Ankara Üniversitesi DTCF İtalyan Dili ve Edebiyatı Bölümü'nün manevi destekleri ve gösterdikleri işbirliği en önemli güç kaynağı olmuştur.

Günden güne büyüyen Casa Italia ailesi Ankara'nın son yıllarda yaşadığı kültürel ve sanat alanındaki durağanlaşmanın bir nebze olsun ortadan kalkması için öncelikli hedefleri arasına kültür ve sanat faaliyetlerini koymuştur. Ankara'nın tek, Türkiye'nin sayılı İtalyanca aylık dergisi olan il Giornalino di Casa Italia hem online hem basılı olarak meraklıların beğenisine sunulmaktadır. Yine Casa Italia bünyesinde bulunan İtalyanca eserler  kütüphanesi her geçen gün büyümektedir. İnternet sitemizden ve sosyal medya hesaplarımızdan takip edebileceğiniz aylık kültür ve sanat faaliyetlerimize katılabilir, görüş ve önerilerinizi bize ulaştırabilirsiniz.

Özetle, Casa Italia iki ülke arasında önemli bir “kültür köprüsü” misyonunu üstlenmekte ve başarıyla yürütmektedir.

Bizleri daha yakından tanımak için Billur Sokak 5/7 adresinde ziyaret edebilir, kurslarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için 0312 466 3031'den kayıt ofisimize ulaşabilir, sosyal medyada facebook/instagram/twiter : @italyadostluk sayfalarından takip edebilirsiniz.

Bizi Takip Edin

Sosyal medya hesaplarımızı takip ediyor musunuz?